Mycket bra router. Har aldrig hängt sig, sen jag köpte den för ett par år sen. Finesserna som den har räcker gott för mej. FW:1.21EU HW:A3. ** Uppdatering ** Började sega/hänga sig efter flytt. La på FW1.21EU över den "gamla" FW1.21EU och nu funkar den klanderfritt igen, dvs full fart 24/7 ;-)
Mycket bra skärm och snyggt designat skal. Dock är den högblanka svarta färgen mycket känslig för fingeravtryck samt drar till sig mycket damm. Verkar vara statiskt uppladdad... Touchknapparna är också snygga med bakgrundbelysning när aktiva, men även här går design före funktion och de är knepiga att aktivera.. Bilden som sådan är mycket bra med fina färger och ingen eftersläpning i spel. Inga problem med betraktningsvinkelar om man inte sitter på sidan om skärmen/ramen och närmare än en 1/2 meter. Mycket lite backlightbleed. Pga 16:9 formatet är bild höjden precis. Skulle inte kunna tänka mej 16:9 på en mindre skärm än 24". Bortskämd med höj och sänkbar fot, men man kan inte få allt för 2390:-. Dammkänsligheten samt touchknapparnas knepiga funktion drar ner betyget till 8. Dock en MYCKET bra 24" skärm för pengarna i övrigt.
Riktigt stark, stadig och bra maskin, precis som min gamla skruvdragare från Makita som jag har haft i minst 10-12 år och t.o.m. ett batteri fortfarande funkar på. Hur klarade man sig tidigare utan tigersåg?!
Suktat ett tag och hoppats på en riktigt bra produkt. Blev dock en aning besviken med tanke på Priset. + Bra kvalitet med känsla i ratt, pedaler och knappar (dock sladdrig vxl spak) + Pedalstället tungt och ligger ordentligt på sin plats på halt golv. + Stark Force Feedback. + Läderklädd ratt, men var är stoppningen? - Sladdrig växelspak. - Bara två knappar på ratten. Varför inte F1 stuk?! Kunde skippat växelspaken helt för mera knappar på ratten.. då det ändå finns växelpaddlar på den. - Svårt att ställa in Force Feedback, så att det känns naturligt.. (GTR Evolution) - För hård bromspedal. - Skulle gått att ställa hårdhet på pedaler samt slaglängd.