Fattar fortfarande hur man ska sätta up dom, trodde först att de hade satt fästena åt fel håll men enligt bilderna på nätet sitter de rätt? De behöver spelas in, men är fortfarande lite tunna, vet inte hur mycket det är pga förstärkaren. Du får lite vad du betalar för..när de är på rea för halva priset. När jag väl får upp dem på väggen så är det nog en smart form... Funkar faktiskt lika bra på en fönsterbräda, lol. Uppdatering Tycker de är lite för tunna i ljudet, sänker det till en 3a.
Första intryck. Xiaomis egna android är fortfarande fullständig sk*t, vem vill ha som Äpplet en hemskärm med 10 sidor av skit?? Allmänt fult och en nedgradering från Samsung, saknar Samsungs smidiga funktion för dubbla fönster. Saknar fingeravtrycksläsare ,vilket jag missade och drar av en stjärna för det är en fullständigt miserabel upplevelse att vara utan. -Välbyggd men de skarpa kanterna och tyngden gör den extremt obekväm och tymplig att skriva på. -Skärmen är ingen större nedgradering från Samsungs Tab 6 Oled panel och känns som den blir betydligt ljusare. -Trodde den skulle kännas något rappare. Köptes för att morsan skulle få min gamla Samsung platta, men är nu osäker om jag vill byta. Xiaomi har dubbla kameror men ingen fingeravtrycksläsare, någon blev uppenbarligen tappad på huvudet som liten. Får en 4a för det finns inte mycket annat i samma prisklass, men jag är lite besviken . Sänker ytterligare en stjärna ,utan fungerande split screen är en platta ganska värdelös.
Att något så fullständigt uruselt har tagit över världen är imponerande, hemsidan känns som något från slutet av 90-talet. I princip omöjligt att söka på något och uppdelningen av kategorier är som bäst urusel, och majoritet av alla produkter är skräp från Wish. Varnar inte heller när produkter skeppas utanför Europa och tvingas betala postens straffavgifter, som kostade mer än produkten. Hälften av alla recensioner är förmodligen fejk och skillnad mot en bluff-försäljare och en riktig försäljare är omöjligt att genomskåda. Väldigt få produkter är faktiskt billigare på Amazon, så det finns sällan en orsak att välja bluff-försäljare på Amazon utan garantier. Det positiva är mängden produkter Amazon faktiskt har. Finns många orsaker att inte köpa något från Amazon om det inte är absolut nödvändigt.
Köpte den svarta modellen för 900 riksdaler, första intryck. Hade ett par Jabra Elite 65 innan och Nothing 1 är en betydligt bättre produkt. + Prisvärd + Blåtanden har varit extremt stabil. + Smidig laddningspuck, smidiga magneter fäster budsen. + Trådlösladdning. + Skalet är magnetiskt, perfekt att sätta på kylen etc. + Bra passform + ANC, bättre än väntat inte den tryckande känslan eller åksjuka som Bosse. + Fast pair + Automatisk avstängning, plockar ur budsen. + Kan spela med en bud. + Kontrollerna är extremt smidiga, mina jabra var urusla. +-Ljudet är helt okej, men ibland konstiga artifekter med ANCn - kan endast vara ansluten till en enhet. - Equlizern har endast ett par förval och är mediokra. Får väldigt mycket teknik för pengarna och ett helt godkänt ljud. Största minuset är att den endast kan ansluta till en enhet, väldigt irriterande om du har en surfplatta eller andra enheter. Är ett första intryck, får uppdatera efterhand. Uppdatering efter några veckor. Höjer betyget till 5 ostar. Den största nackdelen att endast vara uppkopplad mot en enhet är irriterande ,men Googles ”fast pair” är jävligt smidigt. Men "NC" är guldvärt när man lyssnar på ljudböcker speciellt och är faktiskt bättre än väntat. Blir inte lika tyst som en Bose, men till skillnad från Bosse blir jag inte åksjuk och mitt ex hade ett irriterande tjutande ljud. Har inga av de buggarna folk har haft, kan var att den svarta kom efter den vita. Blåtanden har längre räckvidd än min Wifi.
Första intryck.. Välbyggd, extremt tunn, men baksidan är extremt hal. Känns som design har gått före funktion, speciellt på batterisidan som är undermålig. Positiva +Välbyggd +Grym skärm, ljusstark. +Bra prestanda +Imponerande ljud + Gratis penna, känns dock onödigt stor. +-Varför dubbla kameror? +-Priset 5.7k är ett rimligt pris +-Fingeravtrycksläsaren är inte den bäst men helt okej -Medioker batteritid. -Saknar 3.5mm, varför plocka bort det på en surfplatta? -Idiotisk power-knapp, delad med Bixby och intryckt stänger inte av plattan. -Multitasking, saknar mina edge-appar från min Note 9 som kastar upp två appar med ett knapptryck. Skulle ha varit nån millimeter tjockare för ett större batteri, kommer att dra av en till stjärna om det inte förbättras Hoppas det förbättras och är pga en dålig uppdatering. Ångrar inte köpet, men batteritiden är oroande. Edit: batteriet har förbättrat sig något. Uppdatering Sänker med två stjärnor för värdelös prestanda och dagens ockerpriser.
Brukar inte använda betaltjänster "qliro" förutom när jag är osäker på företag, som I det här fallet med nån extern butik till cdon. Fick aldrig någon påminnelse från qliro varken på mail eller brev, så det hamnade hos inkasso. Har inte heller någon orsak att använda deras app eller web-sida då jag normalt aldrig använder tjänsten. Och kommer aldrig att göra det igen heller. Var en dyrbar läxa.. Som kunde ha skapat extremt stora problem i semestertider, när man kan vara borta några veckor. Så jag kan inte vara något annat än missnöjd med mitt köp.. CDON är ansvariga för vilka betaltjänster de använder. Butiken i sig är inte helt urusel, bättre än Amazon's värdelösa hemsida iallafall..
Extremt prisvärd, men är inte direkt imponerad. - Gillar inte Xiaomis version av Android. - Är inte alls imponerad av batteritiden - Baksidan känns plastig och ihålig. - Candycrush laggar apa, för någon anledning. - Antalet uppdateringar, xiaomi är urusla. - Kameran är som bäst medioker +pris +120hz oled skärm, men något låg upplösning. +Mängden minne + Snabbladdning väger upp avsaknad av trådlösladdning. Helt okej telefon, men kanske skulle ha köpt en Samsung S21 istället. "Uppdatering" Hatar fortfarande Xiaomi's OS. Kameran är fullständigt värdelös när man tar bilder med snö. Batteritiden känns lite bättre och snabbladdning är kanske den bästa saken med telefonen, guld värt. Är inte helt nöjd, kameran är riktigt j*vla urusel i vissa situationer. Priset drar upp den till en extremt svag 4a. uppdatering 2022 Kameran är verkligen urusel och är i princip oanvändbar, sänker betyget. Bara för en växt är grön vill jag inte att den blir nyongrön, jag tar inte Instagram skräp bilder, jag vill att skiten ska se ut som den gör i verkligheten.
Kanske ett av de bästa köpen jag har gjort, tyst och extremt smidig.. I princip alla funktioner fyller ett syfte och gör det bra. "batteridockan" är extremt smidig, ställa sig på kabeln och bara gå iväg och lika smidig åt andra hållet. En batteridriven fläkt är definitivt en fördel i många situationer. "Bris-funktionen" låter som gimmick men är faktiskt en trevlig funktion. Både röststyrning och appen fungera klockrent XIAOMIS app är bättre än Googles egna skit app. Är en extremt prisvärd, tyst och har många funktioner. Enda nackdelen är om du behöver en fläkt med ett stort luftflöde, den här är mer för sovrummet eller soffan.
BFV hade sina problem men där fanns det iallafall något att rädda, men i 2042 finns det inget att rädda, går inte att polera en bajskorv. Det fanns fortfarande någon på Dice med en IQ över 10 med en uns självrespekt som faktiskt ville släppa ett bra spel, men kom inte ända fram. De senaste BF-spelen har alla haft en "gimmick" och det var ofta kul två spel men gav lite extra krydda ibland, 2042 128 spelare och värdelösa kartor förstörde hela spelet.. Tomma värdelösa kartor och extremt dåligt balans mellan fordon och inf. Hade mina förhoppningar ställda till portal, men är ännu sämre polerat. Vapen som saknar rekyl och pistoler du kan skjuta folk med på flera hundra meter. Kändes som en dålig kineskopia för mobiler, men en kines kopia brukar vara betydligt mer polerad, något portal saknar helt, urk... De nya klasserna "operators" var en bra idé men resultatet är värre än hundskit.. Finns det verkligen ingen på Dice som inte är inkompetenta och en IQ över 10 som kan sätta ner foten. Ärligt talat alla på Dice borde skämmas och borde få sparken, battlefield bör säljas till nån Studio som inte är fullständigt inkompetenta. Lagt tusentals timmar i Battlefield och Dice kunde inte ens ge det ett värdigt avslut.