Fri frakt. Då var de billigast av alla nätbutikerna.
För detta pris så är det en väldigt bra TV men det syns ganska tydligt att detta inte är en TV av premium modell. Det jag främst stör mig på är den dåliga ljusstyrkan och att TVn näst intil är obrukbar i dagsljus.
Uppgradering ifrån föregångaren Mavic Air. De stora fördelarna är mycket bättre räckvid, kameran är ännu bättre (ingen dålig kamera i MA), batteritiden är grym. Det jag saknar är det kompakta formatet som den tidigare MA hade och mjukvaran var bättre (Dji Go 4) innan. Grymt nöjd med denna produkt, man får ganska mycket för pengarna. Fly more Combon är ett måste.
Väldigt seg box. Tar lång tid att starta. HD bilden är helt ok. SD bilden är mycket sämre än min gamla box (samsung 5 år gammal). HD bilden väger inte upp den dåliga kvaliten på SD kanalerna. Som sagt väldigt seg att starta, när den väl är igång så är den helt ok att ändra kanal med. Viaplay är långsamt. Har den nya fjärrkontrollen och den är bra mycket smidigare än den äldre. Man får ju vad man betalar för, är en av de billigare boxarna. Hade den varit snabbare och bättre SD bild så hade jag varit helnöjd.
Fungerar ibland, mäter man 5 ggr så blir det oftast 5 olika resultat. kan diffa 2 grader. För mycket för att man skall kunna veta om ens barn har feber eller inte. Rekommenderas inte.